14. Písně otřískaných kytar

Každá z uváděných písniček odráží nějaký z konkrétních zážitků, úzce spojujících padesátičlenný kolektiv pejskařů po třicet let existence výcvikových táborů.

Hrstka písniček, vybraná z téměř sedmi desítek těch, které provázely přes třicet let výcvikové tábory na jihu Čech, původně ryze boxerářské, posléze s účastí družstva záchranářů. Každá z písniček vznikala z konkrétního důvodu a na základě určitého citového prožitku. Ke každé z nich samostatně se váže řada nezapomenutelných jmen a vzpomínek, s každou z nich zvlášť lze strávit jeden příjemný vzpomínkový večer u táboráku.

Snad i vy, kteří jste se přímo nezúčastnili těchto táborů, poznáte alespoň na chvilku ten nezapomenutelný pocit, kdy vám pes položí hlavu do klína a vy cítíte dokonalé souznění. Jen v lůně ryzí přírody, v bezprostředním kontaktu s ní, alespoň na chvíli ponořeni v prapůvodní symbióze člověka a psa, zbaveni starostí o rodinu, zaměstnání, firmu a hektické shánění peněz můžeme pochopit krásu života, přátelství, porozumění a ucítit nejen imaginární, ale skutečnou vůni hořících modřínových větví…

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *