Díky, přátelé

Nemám v oblibě pompézní oslavy narozenin a také je nikdy neplánuji. Přesto se může stát, že pod pláštíkem výročí k nějakým dojde.

Letošní rok stého výročí republiky, který je poznamenán puncem „významných osmiček“, soustavně připomínaných mnoha médii, dostal 1. srpna i mne na pokraj dojetí.  A to nejen naprosto nevídaným množstvím gratulací z celého světa, ale především způsobem jejich provedení, upřímnými a často zcela nečekanými slovy přátelství a uznání mé dosavadní životní dráhy, ale především konkrétními autory těchto vyjádřených postojů, ze kterých čišela nejen upřímnost a neskrývaná úcta. Hlavně je pro mne překvapující poznání, jak obrovské je množství lidí, od kterých bych to v současnosti už vůbec nečekal. Vstávám poměrně brzy a přesto mě vzápětí po ranním venčení zaskočila první zpráva Facebooku s mojí fotkou a gratulací od kamaráda z druhého konce republiky, krátce po níž následoval i osobní telefonát:

DNES SLAVÍ SVÉ 75. NAROZENINY LEGENDA ZÁCHRANÁŘSKÉ PEJSKAŘINY PAN JAROSLAV SEDLÁK. ZA VŠECHNY TARŤÁKY VŠE NEJ NEJ A HLAVNĚ PEVNÉ ZDRAVÍ, KAMARÁDE. S VELKOU ÚCTOU Honza Dubák

Koho by nepotěšila upřímná slova gratulace od jednoho z nejznámějších sportovních kynologů Jana Dubového, autora mnoha velmi kvalifikovaných textů v kynologickém odborném tisku, reprezentanta, zakladatele TART, úspěšného psovoda a neúnavného propagátora výcviku psů pro praktické využití. Stejně tak mi přinesl radost léčitel psích duší Ivo Eichler, špičkový švýcarský armádní odborník Patric Corpataux nebo vysoký armádní důstojník OSN a bývalý výcvikář IRO Martin Gut. Velmi mne potěšila jejich přízeň, slova uznání a přání pevného zdraví do dalších let. O nic méně ale nebyla povzbudivá přání dalších 568 gratulantů, kteří všichni měli potřebu mi sdělit, že na mne nezapomínají. Zvláště pak, když hodně známý veterinární lékař Zbyněk Diviš se dokáže vyjádřit takto:  

Jaroslave, můj učiteli, vše nejlepší k Tvým narozeninám! Ať nám to štěká a nabíjí baterky ještě nějaký ten relativní čas!!

Velmi málo se od tohoto vzkazu lišila slova díků a uznání od jednoho z nejznámějších kynologů Slovenska, RNDr. Vlada Ďurišina, který si dokázal upřímně zavzpomínat, jak u mne kdysi začínal. Jedněmi z nejdojemnějších jsou pak určitě přání od těch nejbližších, rodiny a hlavně pak nejužších přátel z řad záchranářských kynologů:

Dnes slaví 75. narozeniny Jarda Sedlák. V české kynologické záchranařině nenajdete větší zdroj informací a zkušeností. My v K-9 Rescue CZ máme to ohromné štěstí, že s námi tráví čas a můžeme se od něj učit. Jak popřát k narozeninám, aby to nebylo moc obyčejné? Asi to tak mimořádné osobnosti nejde. Proto jednoduše vše nej a hodně zdraví. Nebudeme zlobit a budeme dobře štěkat. Máme Tě rádi!

Co dodat? V dojetí se toho tolik ani říci nedá. Netoužím po oslavách s cinkajícími číšemi šampaňského a tabulemi kaviáru, ale je pro mne mnohem významnější poznání, že tak obrovskému množství lidí ještě stále nejsem lhostejný. Moc děkuji všem, kterým jsem nestihl poděkovat osobně. Moc si vážím všech vyřčených slov, stejně jako si čím dál víc vážím dobrých přátel a všech dobrých lidí. Měl jsem v roce „významných osmiček“ díky vám moc krásné narozeniny. I ony přispěly k uvědomění si toho, co je v podstatě lidské štěstí. A navíc si dobře uvědomuji, že tento symbolicky významný rok je vlastně teprve v polovině. Díky

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *