Kniha V jedné smečce

Jsme jedné krve…

Kniha „V jedné smečce“ přichází s hlavním cílem pokusit se pomoci začínajícím kynologům se zájmem o počáteční výcvik psa – záchranáře především při prvních, a tedy rozhodně nejdůležitějších, výcvikových krůčcích.

Jejím hlavním cílem je především snaha zabránit klíčovým metodickým chybám běžných začátečníků, které často mívají nedozírné následky. Přináší rovněž řadu postřehů, názorů a pocitů z výcviku různých plemen, praktických zásahů nebo soutěžních akcí. Volně navazuje na předcházející knihu „Brácha pes“, která měla u čtenářů velmi silnou pozitivní odezvu. V knize „V jedné smečce“ bylo sice atraktivní prostředí zahraničních misí vystřídáno prostředím tuzemským, které je možná všem důvěrně známé, ale určitě neméně zajímavé. Knihu „V jedné smečce“ lze brát jako metodickou pomůcku pro kynology se zájmem o záchranářský výcvik, především tedy pro čekatele členství, anebo již členy některé ze záchranářských organizací. Rozhodně však není určena jenom pro ně.          

Druhá kniha Jaroslava Sedláka „V jedné smečce“ má hlavně pomoci začínajícím kynologům – záchranářům při orientaci v problematice začátků výcviku záchranných psů a při vstupu do komplexní záchranářské problematiky. Kromě kvalitního obsahu a tiskárenského zpracování je její předností i v současnosti velmi málo vídaná doslova „lidová“ cena.