Třicet let s boxery

Třicet let života s boxery

Fantastické plemeno boxer je těžko zaměnitelné a prakticky celý můj život s těmito psími komiky byl naplněn obrovskou škálou nejrůznějších zážitků.
Můj vztah k boxerům jsem asi již dostatečně vyjevil v knize Brácha pes. Stali se mou první, naprosto nedostižnou a celoživotní láskou. Na této srdeční záležitosti nezměnil nic ani fakt mého pozdějšího výcvikového přechodu na plemeno australského honáckého psa.  Přestože jsem byl jmenován doživotním Čestným členem Boxerklubu České republiky, ukončil jsem v něm své praktické působení, předal po třiceti letech funkci poradce chovu Jihočeského kraje i hlavního výcvikáře boxerklubu a veškerou svou aktivitu zaměřil nadále na působení v záchranářské kynologii.

Nezaměnitelný psí fenomén

Každý z mých psů byl obrovskou osobností. Bylo-li to mé osobní štěstí nebo intuitivní výběr, nedokáži dnes s určitostí říci. Rozhodně však každé z oněch jmen zapříčinilo, že ačkoliv můj život byl jedním obrovským kolotočem vířícím téměř bez zastávky, i jejich zásluhou se naplnil tím nejkrásnějším, co si člověk může od života přát. Bezmeznou láskou živých tvorů dávajících ji najevo v kteroukoli denní i noční dobu, bez náladovosti a osobních problémů, nezištnou opravdovou láskou, pro kterou zůstanou navždy ve mně s tisíci nezapomenutelných vzpomínek. Každému z nich jsem vděčen za to, že mi nezapomenutelně vstoupili do života. Každý z nich byl naprosto jiný a přesto bez výjimky si každého z nich nesmírně vážím…

Waldemar bpp
Luis z Jihočeských nížin
Hagi Ulfra
Ingo z Marušky
Extra Chance-Jar
Asko z Hlubockého zámostí
Drink Krumbox
Cristine Taurida-Canna
Duxy Sametový čumáček
Francie Dračinec
Croco Dundee Cidabro
Eungella z Kraje Lichnice
Crusader Tipit z Hanky
Gaia Messiah Bee-Master
Everam Bee-Master
Never Say Never